Cykl popularnonaukowy powraca na ekrany Dwójki!

W ciągu roku od premiery autorzy programu zrealizowali aż 44 odcinki poruszając najróżniejsze zagadnienia od sondy Voyager i fal grawitacyjnych, aż po zmysły zwierząt czy bezpieczeństwo na drodze. Przed nami kolejne 14 premierowych odcinków!

Trzeci sezon rozpocznie odcinek poświęcony problemowi smogu w Polsce. Słynny już „eksperyment z wacikiem” przeprowadzony przez dr Rożka w styczniu tego roku błyskawicznie podbił Internet uświadamiając wielu ludziom, z jak niebezpiecznym zjawiskiem mamy do czynienia. W kolejnych odcinkach dr Rożek i jego goście porozmawiają na temat pamięci i kłamstwa, istoty dźwięku czy klonowania. Odpowiedzą na pytanie, czy współcześnie możliwy jest jeszcze powrót do świata bez GMO. Widzowie dowiedzą się także, na czym polega fenomen układu okresowego pierwiastków, dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, skąd pochodzą Polacy, jak buduje się mosty… W odcinku „Wielki atlas zwierząt, których już nie ma” dr Rożek i zaproszeni do studia eksperci przyjrzą się mamutom, a także tym gatunkom niezwykłych zwierząt, które wyginęły zaledwie kilka tygodni temu…

Trzeci sezon „Sondy 2” to jeszcze więcej doświadczeń, humoru i naukowych ciekawostek, które zainteresują i dorosłych, i tych młodszych widzów. Goście poszczególnych odcinków wspólnie z doktorem Rożkiem – w zrozumiałej i lekkiej formie – zaprezentują i objaśnią najbardziej zawiłe, naukowe teorie. W ciągu roku od emisji pierwszego odcinka wokół programu udało się zgromadzić grono stałych ekspertów, wśród których znajdziemy znanych dziennikarzy naukowych i cenionych popularyzatorów nauki, jak Jan Stradowski, Monika Aksamit Koperska, Wojtek Mikołuszko czy Michał Krupiński.