Chris Hadfield gościem „Sondy2”

Co łączy najbardziej popularny pogram naukowy Telewizji Polskiej „Sonda2” z przestrzenią kosmiczną? To Chris Hadfield, astronauta, który z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej komunikował się z milionami ludzi na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na spotkanie z niezwykłym gościem dr Tomasz Rożek zaprasza już 17 września o godz. 14.35 w TVP2.

Chris Hadfield jest Kanadyjczykiem, pierwszym, który odbył w przestrzeni spacer kosmiczny. Stał się niezwykle popularny, kiedy z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez Twittera i Facebooka komunikował się z milionami ludzi na całym świecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jegowykonania w kosmosie piosenek Davida Bowie. Hadfield prowadził też na Twitterze bloga „Jak żyją astronauci w kosmosie”, w którym odsłaniał tajniki życia w stacji orbitalnej. W Polsce właśnie ukazała się jego książka „Kosmiczny poradnik życia na Ziemi”. Chris Hadfield nie jest typem człowieka zabiegającego o rozgłos medialny. Redakcji „Sondy2” udało się jednak zaprosić go do najbliższego programu.

Dr Tomasz Rożek porozmawia z Chrisem Hadfieldem o zagrożeniach płynących z kosmosu, jak można by się przed nimi chronić. Czy kiedykolwiek będzie można też zmieniać trajektorię asteroid pędzących w kierunku Ziemi i czy w przyszłości uda się a innych globach zbudować kopalnie wydobywając minerały, których na Ziemi nie ma wcale albo jest ich bardzo mało?

Odcinek „Sondy2” pt. Globalne Katastrofy w najbliższą sobotę, 17 września, o godz. 14.35 w TVP2!